Weekend w Paryżu

Witajcie po dłuższej przerwie Kochani! 🙂

W ostatni weekend świętowaliśmy z mężem drugą rocznicę ślubu. Z tej okazji postanowiliśmy wybrać się na 3 dni do stolicy Francji – Paryża. Miasto od razu nam się bardzo spodobało, i z pewnością wybierzemy się tam jeszcze nie raz. Do Paryża dotarliśmy ok godziny 17stej w Piątek i od razu skierowaliśmy nasze kroki do hotelu, aby się nieco odświeżyć i zostawić nasze bagaże.

Hotel zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenia, zdjęcia nie kłamały. Najbardziej do gustu przypadło nam chyba łóżko, na które aż chciało się wskoczyć. Łazienka i reszta pokoju, również stały na wysokim poziomie, ale to w końcu 5-gwiazdek, więc można się było tego spodziewać. Bardzo do gustu przypadł mi również wystrój samego hotelu.

Po krótkim pobycie w hotelu, postanowiliśmy rozejrzeć się po najbliższej okolicy. Nasz hotel ulokowany był niemal w samym centrum Paryża, niedaleko Łuku Triumfalnego. I to właśnie od tej atrakcji turystycznej zaczęliśmy nasze zwiedzanie 🙂

Nie mogło też zabraknąć zdjęć pod wieżą Eiffla od której z hotelu dzieliło nasz ok 1 300 metrów. Pierwszego dnia zdążyliśmy w zasadzie zobaczyć tylko te dwa miejsca, pokrążyć w ogół okolicznych uliczek i zjeść kolację we Włoskiej restauracji niedaleko Champs-Élysées. Następnie udaliśmy się z powrotem do hotelu, gdzie czekała na nas pewna niespodzianka, ale o tym może później. Następny dzień zapowiadał się jako dzień pełen wrażeń.

Byliście może już w Paryżu? Jeśli tak to jak wam się podobało? A może dopiero planujecie wypad? Mi miasto od pierwszej chwili przypadło do gustu, i jestem pewna, że nie raz je jeszcze odwiedzę.